Süleyman Soylu’dan Dikkat Çeken ‘Seçim’ Paylaşımı: ‘Milletvekili Olmak ya da Olmamak…’

‘İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında milletvekilliği krizi’ iddialarının gündeme gelmesi sonrası Soylu’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. 14 Mayıs seçimleri ve bakanların milletvekili adayı olması kararıyla ilgili açıklama yapan Soylu, ”Milletvekili olmak ya da olmamak, ya da nereden olmak tartışmasının içerisine girmek davaya sahip olmamak, onu anlamamak demektir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin paylaşımda bulundu. Soylu, şunları kaydetti:

“Ayasofya’yı bizimle tekrar buluşturan liderimizdir. Davamız büyüktür ve bizden sonraki nesillerin omzundadır. Ne kadar kesif mücadelelerin içerisinden geçsek de bedenimiz ne kadar yorgun olsa da ben değil biz demenin zamanıdır.”

”Büyük bir davayı şahsileştirmek, milletvekili olmak ya da olmamak, nereden olmak ya da olmamak tartışmasının içerisine girmek, yüzyılın seçiminde hele de asrın felaketinde, davaya sahip olmamak, onu anlamamak demektir. Biz, davamızın neferleriyiz. Geleceğin güçlü Türkiye’si, davamızın omuzlarında yükselecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir