ABD’de Lise Öğrencisi Annesinin Filistin Yanlısı Paylaşımları Nedeniyle Okuldan Atıldı

ABD’nin Florida ilçesinde bir lise öğrencisi, okulda matematik öğretmeni olan annesinin Filistin yanlısı paylaşımları nedeniyle oklundan atıldı.

İsrail ve Gazze arasındaki savaş devam ederken dünyanın farklı yerlerinde insanlar bu savaşa tepki gösteriyor.

Bazı kişiler sokağa çıkarken bazılarıyla sosyal medyada bu duruma tepki gösteren paylaşımlar yapıyor.

ABD’nin Floriada eyaletinde yaşayan ve savaşa sosyal medyada tepki gösteren Filistin kökenli bir lise öğrencisinin annesinin başına gelenler herkesi şok etti.

ABD medyasında yer alan haberlere göre; Fort Lauderdale’deki Pine Crest okulunda öğrenci olan 15 yaşındaki Jad Abuhamda, annesi Maha Almasri’nin Filistin yanlısı paylaşımları nedeniyle okuldan atıldı.

Jad Abuhamda’nin annesi Maha Almasri, aynı zamanda okulda matematik öğretmeni olarak çalışıyordu.

Okul, paylaşımlarının nefret dolu ve kışkırtıcı olduğunu iddia ederken, Almasri bu iddiaları reddetti ve paylaşımlarının Gazze’deki insani trajediye dikkat çekmeyi amaçladığını söyledi.

Lise 2. sınıfı Abuhamda, 10 yıldır öğrencisi olduğu okuldan atılmasının haksızlık olduğunu ve hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Abuhamda, okuldan atılana kadar Filistinli olduğunu gizlediğini çünkü kendisini hiç bir zaman bu konuda yeterince güvende hissetmediğini söyledi.

ABD’nin en büyük Müslüman sivil halklar örgütü Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), konuyla ilgili ABD Eğitim Bakanlığına, olayın soruşturulması çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x