İletişim Başkanı Altun: İsrail hükümeti şimdi de Türkiye hakkında yalanlar yaymakla meşgul

İletişim Başkanı Fahrettin Altun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

İsrail ve Filistin arasında köklü bir barışın sağlanması gerektiğini vurgulayan Altun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kariyerini onlarca yıldır her türlü barış şansını yok etmek üzerine inşa etmiş bir siyasetçi olarak Netanyahu’nun, Filistinli sivilleri hedef alan anlamsız savaşıyla ilgili gerçekleri duymayı kaldıramayacağı açıktır. Netanyahu ve onun gibi aşırılık yanlısı unsurlar işgal, etnik temizlik ve savaş suçlarının sürdürücüleridir. Bölgede barış inşa etmek gibi bir dertleri yoktur ve ellerine geçen her fırsatta savaş için bastırmaya devam edeceklerdir. İsrailli siyasetçiler sürekli şiddet konusunda ısrarcı olsalar da dünya, kalıcı barışı sağlamak için şimdi harekete geçmelidir. Adil ve hakkaniyetli bir barış için birleşerek onları bu kötü emellerinden mahrum bırakmalıyız. İsrailli siyasetçilerin Filistinli sivillere karşı işledikleri suçları bir kez daha kınıyoruz. Kamuoyu önünde çoktan kaybettiler. Liderliğimize yalan ve iftiralarla saldırarak bu gerçeği gizleyemezler. İsrail’in sistematik savaş çığırtkanlığı ve dezenformasyon kampanyalarına rağmen barış için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız. Türkiye Filistin’i asla terk etmeyecektir!” 

Netaynyahu ne demişti?

Netanyahu, Erdoğan’ın “İsrail bir terör devletidir” ifadesine, “İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan’dır” diyerek tepki gösterdi. Netanyahu’nun açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zalimle mazlumu eşitlemek, zalimi aklamak demektir” paylaşımında bulundu.

Netanyahu, Erdoğan’ın “Gönlüm ferah olarak diyorum ki İsrail bir terör devletidir” ifadesine yanıt verdi.

Erdoğan’ın İsrail’i terör devleti olarak adlandırdığını ancak Hamas’ın terör eylemlerini desteklediğini söyleyen Netanyahu, “Bize ahlak dersi veremez. İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan’dır” diye konuştu.

Netanyahu’nun açıklamalarının ardından Erdoğan’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Erdoğan’ın paylaşımında, “Zalimle mazlumu eşitlemek, zalimi aklamak demektir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, grup toplantısında Netanyahu’ya “Gidicisin” demişti

Partisinin bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmasında Hamas-İsrail savaşına da geniş yer veren Erdoğan, İsrail’i “terör devleti”, Hamas’ı “direnişçi” olarak nitelendirmişti. Erdoğan, İsrail Başkanı Binyamin Netanyahu’ya “Ecelin geliyor, gidicisin.. İsrail yönetimi Gazzeli çocuklara kadınlara ve sivillere karşı insanlık tarihinin en kalleş saldırılarını düzenliyor. İsrail bir terör devletidir. ” demişti.

TIKLAYIN | Erdoğan’dan yargı krizinde yeni anayasa çıkışı: Yargıtay’ın serzenişlerini gözardı edemeyiz, bize hüküm vermek değil, hakem olmak düşer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x