İsteyene cildine, isteyen mobilyasına! Vazelin bakın başka nerelerde kullanılıyor

Vazelin genellikle cilt kuruluğunu gidermek için kullanılır. Özellikle cilt ve tırnak alanında fazlasıyla tercih edilen vazelin manikürde pürüzsüz tırnaklara sahip olabilmek için kullanılır.

Cildi nemlendirmek için bir numara olan vazelin ciltteki kuru veya çatlak bölgeler için faydalıdır. El, ayak, dirsek ve dizleri nemlendirmek için vazelin kullanabilirsiniz.

Sıklıkla olmasa da vazelin, saç bakımı için de kullanılabilir. Saçınıza düzenli olarak vazelin sürdüğünüzde çok daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle saç uçlarına bir miktar vazelin sürebilirsiniz. Saç derisinin kuru olmasından muzdarip olan kişiler de vazelin uygulayabilir.

Evin her yerinde kullanabileceğiniz vazelin, temizlik yaparken de tercih edebilirsiniz. Mobilya ve metal eşyaları parlatmada etkili olabilir. Rengi solmuş ayakkabıların bile çok daha parlak görünmesini sağlar.

Cilt bakımında sıklıkla tercih edilen vazelin, cildin üst katmanında oluşan suyu emerek nemlenmesini sağlar. Egzama problemleri yaşayan kişiler doktoruna danışarak vazelin kullanmayı deneyebilir.

Cilt tiplerini dış etkenlerden koruyan bir yapısı vardır. Ancak yağlı ve tıkanmış gözenekli bir cilt yapınız varsa sivilce oluşumuna neden olabilir. Vazelin kullanımı sayesinde dış etkenlerden korunmak çok daha kolay.

Vazelin, çatlamış ve kurumuş dudaklar için de birebir etki sağlar. Günümüzde dudak bakımı için kullanılan vazelin tipleri bulunuyor. Dudağınız için kullanacağınız vazelini ayrı tutarak kullanabilirsiniz.

Cildin zamana bağlı olarak yaşlanmasıyla kırışıklıklar ve çizgiler de beraberinde geliyor. Vücutta kolajen üretiminin yavaşlaması nedeniyle birçok kişi takviyeler kullanmaya başlıyor. Vazelin kullanımı da cilde elastiklik kazandırmayı amaçlar. Bu nedenle oluşan kırışıklık problemini yavaşlatmak için vazelin kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x