Melisa Aydınalp yürüyeceği diğer semtleri anlattı… Annesi ne söyledi… Hakan Ural açıklaması

Kadınların kıyafetlerine karışılmasına karşı çıktığını belirterek Kadıköy Bağdat Caddesi’nde bikiniyle yürüyerek pankartlı protesto yapan Melisa Yaren Aydınalp, gözaltına alınmıştı. “Hayasızca hareketlerde bulunma” suçundan hakimliğe sevk edilen Aydınalp’in 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Yurt dışı çıkış yasağı ve 3 ay boyunca Pazartesi ve Perşembe günleri en yakın kolluk birimine imza atma şartıyla serbest bırakıldı. T24’ten Hazal Sipahi’ye verdiği röportajda Melisa Aydınalp, kadın hakları ve özgürlükleri için yürümeye nasıl karar verdiğini, eylemlerini neden Bağdat Caddesi’nde yaptığını, aldığı tepkileri, gözaltıları ve ev hapsi cezasını, medyada lanse edilişine dair düşüncelerini anlattı.

YÜRÜYECEĞİ DİĞER SEMTLERİ AÇIKLADI

Aydınalp, “Aslında beni alıkoyan bir şey yok. Bağdat Caddesi’nde başlattığım için orada devam ediyorum. Ama bu yarın Fatih’te de olabilir, Eminönü’de de olabilir veya çok daha farklı, Tarlabaşı’nda da olabilir, Başakşehir’de de olabilir.” diye konuştu.

“HAKAN URAL KONUŞTU, GÖZALTINA ALINDIM”

Gözaltına alınma sürecini anlatan Aydınalp, protestosunda polislerin işlem yapmadığını belirterek “Ta ki çarşamba günü sabah Hakan Ural kendi magazin programında benim hakkımda açıklama yapana kadar. Akşamına gözaltına alındım. Tam olarak şu: ‘Melisa Aydınalp bu şekilde seksi veya feminen giyinemez’, eğer beni dışarıda görürse Hakan Ural, yolunu değiştirirmiş. Bu minvalde açıklamalar… Akşamında da 5-6 saat sonra gözaltına alındım. Polis bey beni direkt arayıp ifade vermem gerektiğini söyledi. Sonrasında karakola gittim. Karakola gittiğimde bir şekilde gözaltına alınacağımı öğrendim, beni misafir etmek istediklerini öğrendim. Polise gittiğimde yaptığım şeyin suç olmadığını ve burada durmamın manasız olduğunu söyledim. Polis bey de “Evet yaptığınız şey suç değil, ama sosyal medyaya düştüğü için yapacak bir şeyin olmadığını, beni gözaltına aldıklarını” söylediler. Bunu anlamsız buluyorum. Bir suç işlemiyorsanız işlemiyorsunuzdur. Hiç kimse sosyal medyada çıkan yorumlara göre gözaltına alınamaz.” dedi.

“ANNEM ‘YA BİRİ ÇIKIP ÖLDÜRÜRSE’ DİYOR”

Ailesinin ne tepki verdiğini anlatan Aydınalp, “Babam devam etmemi istiyor ama annem sanırım çocuğunun olmasından mı yavruluk içgüdüsünden mi bilmiyorum, korkuları olmaya başladı. ‘Melisa ya okulu bitiremezsen’, ‘Gözaltına alınıyorsun, ya biri seni çıkıp öldürürse’ gibi cümleleri oldu. Ama ben korkunun sonunun olduğunu düşünmüyorum. Cesaretli şekilde devam edeceğim. Öldürülmek de maalesef çoğu kadının başına gelen bir şey. Bunun da sorumluluğunu almıyorum, yapmaya devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

MELİSA AYDINALP KİMDİR

2000 doğumlu olan Melisa Aydınalp, liseyi Ortadoğu Koleji Fen Lisesinde tamamladı. 2019 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılan Aydınalp, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’de eğitim görüyor. Modellik kariyeri ve tarzıyla tanınan Melisa Aydınalp, özel yaşamı ve yaşam biçimiyle de ilgi çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir