Nuri Şahin’den milli takım itirafı! Montella…

Geçtiğimiz günlerde Trendyol Süper Lig ekibi Bitexen Antalyaspor’daki teknik direktörlük görevinden ayrılarak Almanya Bundesliga ekibi Borussia Dortmund’a yardımcı antrenör olarak geçen Nuri Şahin, Alman ekibine geçiş süreci hakkında ilgi çeken açıklamalar yaptı.

TRT Spor’a konuşan Şahin, “Dortmund benim için yeni bir yer değil. Burada doğup büyüdüm, futbola burada başladım ve kariyerimin zirvesini burada yaşadım. Evim diyebileceğim bir yer. Dolayısıyla çok bir alışma süreci olmadı. Çok mutluyum. Bitexen Antalyaspor’da da mutluydum ancak burada yeni bir macera, iş ve hayat olacak. Her şey yolunda… Spontane gelişen bir olay oldu. Ben de kendimi, hayallerimi ve düşüncelerimi dinledim. Ailemle konuştum, sevdiklerimle fikir alışverişi yaptım. Neticesinde de böyle bir karar aldık.” ifadelerini kullandı. 

“Dualarımız kabul oldu”

A Milli Takım’ın durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Şahin, “Kuralar ilk çekilirken ‘İnşallah Dortmund’a maç verirler’ diye dua ettim ve dualarımız kabul oldu. İki maçımızı burada oynayacağız. Eminim hem Türkiye’den hem de Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz stadı dolduracaktır. Biz de tabii ki orada olacağız. Büyük bir avantaj olacak.” dedi. 

“Montella ile fikir alışverişi yapıyoruz”

Montella’nın göreve gelmesi sonrasında konuştuklarını da aktaran Nuri Şahin, “Montella çok sevdiğimiz bir insan. Fikir alışverişi de yapıyoruz. Milli takıma geldikten sonra teknik ekibinde olup olmamam konusunda da görüştük. Çok seviyor ve sayıyorum. Bence A Milli Takımımıza iyi gelecektir.” şeklinde konuştu. 

Nuri Şahin, kendisinden sonra Bitexen Antalyaspor’un başına geçen Sergen Yalçın’a başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x