Seçil Erzan, Kurduğu Sistemden Para Kazananları ve Kazandıkları Paraları Tek Tek Açıkladı

Aralarında Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Çolak gibi futbolcuların da olduğu ünlü isimleri dolandırmakla suçlanan eski bir banka müdürü olan Seçil Erzan’ın yargılanması devam ediyor. 

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen bu olayda her gün yeni detaylar ortaya çıkarken Hürriyet’te Özge Ağrılar imzasıyla yayımlanan haberde bu ‘Ponzi’ sisteminde asıl kazananlar yer aldı. 

İşte bu sistemin kaymağını yedikleri öne sürülen o isimler ve aldıkları paralar…

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/po…

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen, eski bir banka müdürü olan Seçil Erzan’ın futbol camiası ve başka birçok kişiyi dolandırma olayında her gün yeni bir detay ortaya çıkıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Terim Fonu diyerek futbolcuları 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi istenen bankacı Seçil Erzan’ın merkezinde olduğu soruşturmaları yürütüyor.

O soruşturmalardan biri de Seçil Erzan’ın kendisinden nasıl fazla para aldıklarını anlattığı isimlerle ilgili.

“Bu insanların faiz adı altında aza tamah etmemeleri beni bu hale getirdi” diyen Seçil Erzan şu isimleri verdi:

Eski futbolcu Semih Kaya: Fon adıyla Semih Kaya’dan 3 milyon 200 bin dolar aldım. Fakat 5 milyon 700 bin dolar geri ödememe rağmen yakamı kurtaramadım. Ona fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan’dan aldım.

Menajer Fırat Özdemir

Semih Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir “Seni Türkiye’de yaşatmazlar, benim çok tanıdığım var, MİT başkanını tanıyorum” diye beni sürekli tehdit etti. Hatta Göktürk’teki evime gelerek tehdidi sürdürdü.

İşinsanı Atilla Baltaş

Kendisinden faizle para aldım. Yüzde 50 faizle 1 milyon dolar geri ödeme yaptım. Bankada bana baskı kurup borçlu olduğuma dair senetler imzalattı. Beni kaçırmak için bana Şırnak Cizre’ye uçak bileti aldırdı.

Eski futbolcu Ayhan Akman: Faizle para aldım ama çok daha fazlasını geri ödedim. Kendisine bir borcum bulunmamakta, aksine yüklü miktarda alacağım vardır.

İşinsanı Barış Tari

Ondan aldığım tüm parayı ödedim. Ona verdiğim belgeler hâlâ ondadır. Ödemiş olduğum senetleri icraya koyarak beni mağdur etmek istiyor.

İşinsanı Erkan Ergene

Bana para satan kişilerdendir. Kendisinden toplamda 300 bin dolar para aldım. Bu paranın 1.5 katı kadar fazladan faiz ödediğim kişidir.

Çorlu’da galerici Ali Yörük: Başka tefecilerden de para bulup bana getirirdi. Sonrasında bu parayı faiziyle geri alırdı. Ali Yörük bana boş senet de imzalattı.

Tefeci Süleyman Aslan

Süleyman Aslan isimli tefeciden 10 milyon TL aldım, 14 milyon TL geri ödedim. Ayrıca Aslan bana 1 milyon 350 bin dolar daha vedi. Sonrasında ben ona 2 milyon 650 bin dolar ödedim.

Mimar Çetin Burak Özcan

Bozcaada’daki evimin tadilatlarını yapmıştı. Toplamda Burak’a fazladan 750 bin dolar verdim.

Öz Kuzeni Tanın Yılmaz

Tanın Yılmaz benim öz teyzemin oğludur. Merve Yılmaz da Tanın’ın eşidir. Bu zamana kadar sürekli hem Merve’ye hem Tanın’a para verdim ancak doymadılar. Merve banka şubesinde bana saldırdı. Kolumdaki Rolex saatimi aldılar. Merve bana verdiği 1 milyon 200 bin TL’yi 5 milyon TL olarak geri aldı. Sonra 4 milyon getirip 6.5 milyon TL olarak geri aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x