Son Kararı Ne? İsmini Değiştirmek İsteyen Ogün Samast’la İlgili Yeni Gelişme!

15 Kasım günü tahliye edilen Hrant Dink’in katili Ogün Samast, ‘Unutulmak istiyorum’ diyerek ismini değiştirmek için mahkemeye başvurmuştu. Talep ettiği isim ortaya çıkınca Ogün Samast bu kararından vazgeçti. Samast’ın avukatı açıklama yaptı.

22 yıl 10 ay hapis cezası almıştı ve 16 yıl 10 aydır cezaevinde olan ve 15 Kasım günü koşullu salıverme şartlarını taşıdığına kanaat getirilerek tahliye edilen Hrank Dink’in katili Ogün Samast ismini değiştirmek için mahkemeye başvurmuştu.

Trabzon Asliye Hukuk Mahkemesi’ne müracaat eden Samast’ın talep ettiği isim de merak konusu olmuştu. Hürriyet Gazetesi’nden Musa Kesler’in haberine göre Samast’ın ismini “Ali Eren Karadeniz” olarak değiştirmek istediği öğrenilmişti.

Şimdi ise gerekçesini “Çocuk yaşta vahim bir olaya karıştım. Bundan dolayı toplum içinde zorluklar yaşıyorum. Rahat edemiyorum, unutulmak istiyorum.” diyerek açıklayan Samast’ın talebiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Ogün Samast’ın avukatı Raşit Hodo, Samast’ın yeni isim olarak ‘Ali Eren Karadeniz’ ismini istediğini ancak gizlilik kararı olan dosyanın basına sızması sonrasında isim değişikliğinden vazgeçeceklerini belirtti.

Avukat Raşit Hodo “Bu saatten sonra isim değişikliğinin de bir anlamı kalmadı. Sonuçta bu insan sosyal hayata alışmak için uğraşıyordu, isim değişikliğinin de bundan sonra temiz, düzenli bir hayat yaşamak için talebini yaptık ama deşifre olduktan sonra buna da gerek yok” dedi.

Ogün Samast’ın kendi ismiyle hayatına devam edeceğini söyleyen avukat, “Yargı aşamaları bittikten sonra kararı kendisi verecek. Bizim bu konuda yönlendirme yapma şansımız yok. İsterse daha sonraki zamanlarda değiştirebilir ama şu anda artık isim değişikliği talep etmek ya da isim değiştirmenin bir anlamı kalmadı. Basın öğrendi, herkes öğrendi bir anlamı kalmadı. Hayatına bu şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x